Na uspokojenie myśli

Na co masz wpływ…
1 lutego 2020
Czas który teraz mamy
26 marca 2020

Na uspokojenie myśli

Jednym z bardziej skutecznym sposobów, aby pozbyć się lęku, uczucia niepewności i zagrożenia, jest przeniesienie się w myślach do czasu, kiedy sytuacja, która budzi takie uczucia, już minie.

Jak to zrobić w praktyce?

Po prostu zapytaj siebie: co zrobisz, kiedy to już wszystko się skończy?

Co zrobisz, gdy już skończy się zagrożenie związane z wirusem i będzie można robić wszystko, na co się ma ochotę?

Odpowiedzi, które pojawiają się teraz najczęściej to:
spotkam się z rodziną/przyjaciółmi;
wyjdę do restauracji/ klubu/ na zajęcia jogi czy zumby;
pojadę na wakacje.🥰🥰🥰

I bardzo skuteczną techniką na pozbycie się negatywnych emocji, jest po prostu wyobrażanie tego, jak będziesz to już robić – w formie filmu w Twojej głowie, w którym Ty grasz główną rolę. Zobacz wszystkie ważne elementy, wyreżyseruj wszystkie ważne dla Ciebie momenty, które świadczą o tym, że się bawisz doskonale i po prostu poczuj wolność, zadowolenie i spełnienie.🤩🥰🤩

A potem warto jest zastanowić się, co możesz zrobić teraz, w warunkach, które są możliwe do realizacji, żeby zbliżyć się do swojego celu?

Jeżeli brakuje Ci spotkań z konkretnymi osobami: to przecież istnieją telefony i różnego rodzaju komunikatory (łącznie z tymi z opcją wideo), więc możesz po prostu zadzwonić lub zorganizować wirtualne spotkanie i po prostu porozmawiać –najlepiej o czymś miłym, przyjemnym😄🤩😄

I warto to robić, bo jako ludzie jesteśmy istotami społecznymi, więc – zwłaszcza w złych czasach – potrzebujemy wsparcia i towarzystwa innych!

Jeżeli natomiast brakuje Ci konkretnych zajęć – to zastanów się, na ile to możesz zrobić siedząc w domu? Jeżeli chodzi o jedzenie – to zawsze można zamówić lub po prostu zrobić samemu ( jeżeli nie wiesz jak – w Internecie na pewno znajdzie się odpowiedni przepis i filmik instruktażowy ) jeżeli zaś chodzi o aktywności – potańczyć i poćwiczyć też można w domu! W ostatnich dniach pojawiło się wiele kursów on–line: wystarczy poszukać, a będziesz mieć swojego instruktora i towarzystwo (w wersji wirtualnej).

A wakacje? Możesz zacząć je planować sprawdzając różne opcje wyjazdowe i pobytowe szukając najlepszej oferty, lub możesz dowiedzieć się więcej o miejscu docelowym – poznaj historię, kulturę i okolicę, albo możesz zrobić sobie wycieczkę on-line; internet daje tyle możliwości, więc warto z nich skorzystać i zając głowę czymś przyjemnym!

A gdy myśli się o przyjemnych sprawach, to czas milej płynie i człowiek lepiej się czuje – czego wszystkim nam życzę!
😄🤩🥰🤩😄

AO
AO

Komentarze są wyłączone.