Prawdziwa waluta to…

Bezpłatne nagranie transowe
26 marca 2020
Bezpłatne nagranie transowe
26 marca 2020

Prawdziwa waluta to…

W duchowości powtarza się często stwierdzenie:

„Prawdziwą walutą tego świata nie są Twoje pieniądze tylko Twoja energia.”

Jak to rozumieć?

Wyobraź sobie, że budzisz się każdego dnia mając 86 400zł na koncie (bo tyle sekund ma każda doba, a każda z nich jest cenna).

Na co wydajesz te pieniądze?

Na to, na co kierujesz swoją uwagę i energię!

I nie ważne, czy to są Twoje myśli, Twoje działania czy coś co po prostu zauważasz, komentujesz czy słyszysz – każda sekunda Twojej uwagi i idącej za nią energii jest cenna, więc kiedy poświęcasz czemuś uwagę, to jakby wpłacać na ten cel swoje pieniądze.

Nie ma tutaj też znaczenia czy to jest realne czy tylko wymyślone – zawsze, kiedy poświęcasz czemuś swoją uwagę, to właśnie to wzmacniasz.

I cudownie jest kiedy myślisz o dobrych rzeczach, kiedy robisz coś dobrego, kiedy rozmawiasz o czymś dobrym – bo w ten sposób wzmacniasz dobre rzeczy wpłacając wartość swojej uwagi i energii na ich konto.

A co się dzieje gdy skupiasz się na negatywach, na rzeczach, których nie chcesz lub których się obawiasz? Dokładnie to samo – wzmacniasz to wpłacając wartość swojej uwagi i energii na ich konto! I naprawdę nie jest ważne, czy to krytykujesz, czy wyrażasz swój sprzeciw czy po prostu stwierdzasz fakty – za Twoją uwagą idzie zawsze Twoja energia, więc nawet w takich chwilach wpłacasz wartość swojej energii i uwagi na konto tych właśnie rzeczy, a pewnie masz wręcz przeciwne intencje.

Zatem warto sobie uświadomić, jak cenna jest Twoja uwaga i idąca za nią energia i wydawać ją mądrze i na te rzeczy, które chcesz – dokładnie tak, jak to robisz ze swoimi pieniędzmi. Przecież nie idziesz na zakupy, żeby kupić wszystko, co będzie, tylko wybierasz te rzeczy, których potrzebujesz, które chcesz i które Ci się podobają!

I tak samo możesz zrobić ze swoją uwagą i energią – wydawaj ją na to, czego potrzebujesz, co chcesz i co Ci się podoba inwestując w to swoje myśli, słowa i działania😊

( to fragment mojej książki pt. „Struktura duchowości”)

AO
AO

Komentarze są wyłączone.